Patelnia

Firma detektywistyczna warszawa

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
Zespół Aspergera – to obecnie ogromny problem. Duża liczba dzieci ma kłopoty związane z właściwym rozwojem. Powodów może być mnóstwo. Znawcy tematu nie potrafią wskazać tych najważniejszych.  Jedno jest oczywiste: takie dzieci wymagają terapii. Wielkie wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?
Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, jeśli dowiadują się o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są przerażeni. Wiadomo, że jest to ogromna trauma. Gdy minie początkowy szok rodzice zapoczątkowują poszukiwania optymalnej terapii. Wysiłek rodziców jest bezcenny i wprost proporcjonalnie przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość młoda terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym opracowała założenia terapii pomagającej dzieci zaburzone. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców chętnie ją stosuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to występuje spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Duże znaczenie ma umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko szybko uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat są w stanie nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci łatwiej pojmują otaczający je świat, kiedy potrafią czytać.
Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania celowo przygotowanych nagrań na płycie. Ten proces jest bardzo bolesny, dlatego, że dziecko nie chce współpracować.
Kolejna faza to wykorzystywanie przeróżnych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, nazywanie emocji oraz inne. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, ludziki, karty i inne.
Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Powinno się ją precyzyjnie, aby pomóc swojemu maluchowi.